20 maja w Szkole Podstawowej Nr 13 im. Alfreda Szklarskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom III edycji Miejskiego Konkursu Techniczno-Informatycznego „Bezpieczni & Cyberbezpieczni”. Konkurs został zorganizowany we współpracy ze Strażą Miejską w Rudzie Śląskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ruda Śląska – Pan Michał Pierończyk.
W uroczystości udział wzięli:
• Anna Dąbrowska – Dyrektor Biura Poselskiego Pani Urszuli Koszutskiej,
• Katarzyna Irena Korek – Radna Rady Miasta Ruda Śląska,
• Marek Partuś – Komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej,
• Oliwia Płaczek – przedstawiciel firmy Salony Kanclerz z Rudy Śląskiej.
• Patryk Łoniewski – młodszy inspektor w Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej
• Kamil Poloczek starszy specjalista w Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.
Istotnym elementem wydarzenia była również prelekcja poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia odblasków i kasków ochronnych. Wykład poprowadził Pan Piotr Żemła z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Wystąpienie stanowiło cenne uzupełnienie uroczystości, nadając jej dodatkowy wymiar edukacyjny i praktyczny.
Sponsorami nagród głównych byli m.in.: Urząd Miasta Ruda Śląska, Salony Kanclerz z Rudy Śląskiej, Firma AutoStyl z Zabrza, Firma Zwiorek z Zabrza, Firma Tech-Net z Zabrza oraz EBOOKPOINT.
O wyjątkową atmosferę wydarzenia zadbali również lokalni partnerzy. Dzięki słodkiemu poczęstunkowi przygotowanemu przez Sklep Maro oraz Piekarnię-Cukiernię Jakubiec uczestnicy mogli wspólnie celebrować sukcesy laureatów w serdecznej i przyjaznej atmosferze. Tego rodzaju wsparcie buduje poczucie wspólnoty i podkreśla lokalny charakter inicjatywy.
Nagrodzone Szkoły:
KATEGORIA 1-3 – ZABŁYŚNIJ NA DRODZE:
· I miejsce: SP Nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzie Śląskiej
· II miejsce: SP nr 18 im. ks. Konstantego Damrota
· III miejsce: SP Nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzie Śląskiej
Wyróżnienia zdobyli uczniowie ze szkół:
· SP Nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rudzie Śląskiej, SP nr 17 im. prof. Jana Karskiego w Rudzie Śląskiej, SP nr 13 im. Alfreda Szklarskiego w Rudzie Śląskiej, Zespoł Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Rudzie Śląskiej, SP nr 7 im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej, SP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Rudzie Śląskiej, SP nr 36 im. J. Słowackiego w Rudzie Śląskiej.
KATEGORIA KLASY 4-8 – GDY WIRTUALNY KOSZYK ZAPEŁNIASZ MARZENIAMI – CHROŃ SWOJĄ PRYWATNOŚĆ MĄDRYMI DECYZJAMI!”
· I miejsce: SP nr 40 im. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej,
· II miejsce: SP nr 28 im. Wincentego Janasa w Rudziej Śląskiej,
· III miejsce: SP nr 7 im. Adama Mickiewicza w Rudziej Śląskiej.
Wyróżnienia zdobyli uczniowie ze szkół: SP 13 im. Alfreda Szklarskiego w Rudzie Śląskiej: Tomasz Kołodziej, SP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Rudziej Śląskie, SP nr 36 im. Juliusza Słowackiego w Rudziej Śląskiej, W
Wszystkim Zwycięzcom Gratulujemy!!!!









