BIBLIOTEKA


INFORMACJA

Od 21 listopada następuje zmiana godzin otwarcia biblioteki szkolnej z uwagi na rozpoczęcie prac technicznych i przygotowań do inwentaryzacji. Biblioteka będzie czynna we wtorki 9:00-16:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Zapraszamy do udziału w Wielkiej Lidze Czytelników

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników oraz VI Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Konkurs czytelniczy skierowany jest do uczniów kl. 1-8. Polega on na czytaniu książek z listy konkursowej i rozwiązywaniu do nich testów.
W przypadku młodszych uczniów wskazane jest wspólne czytanie oraz pomoc rodziców przy wypełnianiu testów.

Kto wyrusza w podróż z bohaterami książek?

Szczegóły na: http://bibliotekasp13.blogspot.com/2022/10/wielka-liga-czytelnikow-ponownie-ruszamy.html

Biblioteka obejmuje bogaty i różnorodny księgozbiór: lektury, literatura młodzieżowa, klasyka, bajki, baśnie, kolorowe książeczki dla najmłodszych, wydawnictwa informacyjne (encyklopedie, leksykony, słowniki), literatura popularnonaukowa, zbiory audiowizualne i materiały przydatne do pracy nauczyciela.

Biblioteka organizuje: konkursy, wyjścia do biblioteki publicznej, imprezy biblioteczne, akcje czytelnicze, przerwy z książką, czasopismem, kolorowanką, zajęcia dodatkowe Klub Kreatywnego Czytelnika, zajęcia biblioterapeutyczne, lekcje biblioteczne.

W bibliotece można: poczytać, przeglądać książki i czasopisma, wypożyczać książki, spędzić czas w miłej atmosferze, odpocząć, odrobić zadanie domowe, pouczyć się, skorzystać z komputera, spotkać koleżanki i kolegów, brać udział w zajęciach 

Poniedziałek         

9.00-14:20 

Wtorek

9:00-16:00

Środa

7:45-14:20

Czwartek

9:00-14:20

Piątek

7:45-13:30

           

Co roku bierzemy udział w:

 • Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników,
 • uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej oraz biblioteki publicznej,
 • wycieczkach do biblioteki publicznej (Filia nr 6 Domu Kultury w Bielszowicach,
 • różnych konkursach.

Nasze sukcesy:

 • Zdobyliśmy nowości książkowe i audiobooki zakupione zgodnie z zainteresowaniami uczniów w ramach programów Książki naszych marzeń oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
 • Uczniowie w roku szkolnym 2016/2017 reprezentowali szkołę w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.
 • W czerwcu 2020 r. nasza placówka otrzymała certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników „Placówki Aktywnie Promującej Czytelnictwo”.

 • W roku szkolnym 2019/2020 w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Mistrzostw Lokalnych w kategorii kl. 1-4 tytuł Mistrza Powiatu uzyskała Lena T.-N. (kl. 1) – najlepszy wynik w mieście! W kategorii kl. 5-8 tytuł Mistrza Powiatu zdobył Kamil Ł. (kl. 8).

 • W roku szkolnym 2021/2022 nasza drużyna w kategorii kl. 1-3 zdobyła tytuł Mistrza Powiatu oraz Mistrza Województwa w Wojewódzkim Konkursie Wielka Liga Czytelników.

 • W roku szkolnym 2021/2022 nasza placówka otrzymała certyfikat za aktywny udział w upowszechnianiu czytelnictwa w ramach projektu Ratownicy Czytelnictwa. Tytuł Ratownika czytelnictwa został przyznany koordynatorowi – p. Katarzynie Binias za przykład dobrych praktyk w upowszechnianiu czytania, a także p. Karolinie Zakrzewskiej za ogromne zaangażowanie.

 • W maju 2022 roku podjęto pierwsze kroki w celu wdrożenia wypożyczania elektronicznego w MOL NET+.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów i akcji czytelniczych znajdą Państwo na blogu biblioteki szkolnej.