BIBLIOTEKA


ZWROTY KSIĄŻEK 2020

Drodzy rodzice i uczniowie,
zbliża się koniec roku szkolnego, a zatem i czas na zwroty książek i podręczników. W celu zapewnienia bezpieczeństwa zostały wyznaczone dni i godziny dla poszczególnych uczniów.
Prosimy o przestrzeganie zasad, sprawdzenie stanu podręczników i ich przygotowanie (tj. zdjęcie okładek, wszelkie zapisy wygumować, wyjąć własne kartki i notatki, naderwane strony posklejać). Prosimy o trzymanie się wyznaczonych godzin. W wyjątkowych sytuacjach m.in. zakażenie, objawy wirusa, złe samopoczucie proponujemy ustalenie innego terminu w celu zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa.

Bardzo prosimy o zapoznanie się z procedurą zwrotu książek i podręczników w SP13.

 

 

 

 

konkurs Lajkonik

 

Gdzie znaleźć potrzebne lektury lub książki dla przyjemności

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2019/20

 

Poniedziałek

9:00-10:00  (prace wewnętrzne)

10:00-14:20

Wtorek

9:00-16:00

Środa

7:45-14:20

Czwartek

7:45-14:20

Piątek

9:00-14:20

 

 

 

 

Wielka Liga Czytelników list 2018

Gang Słodziaków 

Głośne czytanie- Gang Słodziaków

 

Biblioteka obejmuje bogaty i różnorodny księgozbiór: lektury, literatura młodzieżowa, klasyka, bajki, baśnie, kolorowe książeczki dla najmłodszych, wydawnictwa informacyjne (encyklopedie, leksykony, słowniki), literatura popularnonaukowa, zbiory audiowizualne i materiały przydatne do pracy nauczyciela.

Biblioteka organizuje: konkursy, wyjścia do biblioteki publicznej, imprezy biblioteczne, akcje czytelnicze, przerwy z książką, czasopismem, kolorowanką, zajęcia dodatkowe Klub Kreatywnego Czytelnika, zajęcia biblioterapeutyczne, lekcje biblioteczne.

W bibliotece można: poczytać, przeglądać książki i czasopisma, wypożyczać książki, spędzić czas w miłej atmosferze, odpocząć, odrobić zadanie domowe, pouczyć się, skorzystać z komputera, spotkać koleżanki i kolegów, brać udział w zajęciach 

 

           

Co roku bierzemy udział w:

  • Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników,
  • uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej oraz biblioteki publicznej,
  • wycieczkach do biblioteki publicznej (Filia nr 6 Domu Kultury w Bielszowicach,
  • różnych konkursach.

Nasze sukcesy:

  • Zdobyliśmy nowości książkowe i audiobooki zakupione zgodnie z zainteresowaniami uczniów w ramach programów Książki naszych marzeń oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  • Uczniowie w roku szkolnym 2016/2017 reprezentowali szkołę w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów i akcji czytelniczych znajdą Państwo na blogu biblioteki szkolnej.

KONKURS „Wielka liga czytelników”

Nowości z życia biblioteki