Wielka Liga Czytelników list 2018

Gang Słodziaków

Głośne czytanie- Gang Słodziaków

Biblioteka obejmuje bogaty i różnorodny księgozbiór: lektury, literatura młodzieżowa, klasyka, bajki, baśnie, kolorowe książeczki dla najmłodszych, wydawnictwa informacyjne (encyklopedie, leksykony, słowniki), literatura popularnonaukowa, zbiory audiowizualne i materiały przydatne do pracy nauczyciela.

Biblioteka organizuje: konkursy, wyjścia do biblioteki publicznej, imprezy biblioteczne, akcje czytelnicze, przerwy z książką, czasopismem, kolorowanką, zajęcia dodatkowe Klub Kreatywnego Czytelnika, zajęcia biblioterapeutyczne, lekcje biblioteczne.

W bibliotece można: poczytać, przeglądać książki i czasopisma, wypożyczać książki, spędzić czas w miłej atmosferze, odpocząć, odrobić zadanie domowe, pouczyć się, skorzystać z komputera, spotkać koleżanki i kolegów, brać udział w zajęciach

Godziny pracy biblioteki szkolnej

poniedziałek: 9:00 – 14:35

wtorek: 10:15– 15:35

środa: 7:45 – 14:30

czwartek: 7:45 – 14:30

piątek: 9:00 – 12:55

12:55-14:35 (prace wewnętrzne)

Co roku bierzemy udział w:

• Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników,
  • uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej oraz biblioteki publicznej,
  • wycieczkach do biblioteki publicznej (Filia nr 6 Domu Kultury w Bielszowicach,
  • różnych konkursach.

Nasze sukcesy:

• Zdobyliśmy nowości książkowe i audiobooki zakupione zgodnie z zainteresowaniami uczniów w ramach programów Książki naszych marzeń oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  • Uczniowie w roku szkolnym 2016/2017 reprezentowali szkołę w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów i akcji czytelniczych znajdą Państwo na blogu biblioteki szkolnej.

KONKURS „Wielka liga czytelników”

Nowości z życia biblioteki